Tipy na netradiční dárky

Pokud si už nevíte rady, co máte dávat svým blízkým jako překvapení, můžete se zaměřit na opravdu netradiční dárky. K dispozici jich navíc máte nepřeberné množství.

Netradiční dárky jsou stále oblíbenější

Doba, kdy se k životnímu jubileu nebo k Vánocům věnovaly „klasické“ dárky, je tatam. V posledních letech jsou totiž velmi oblíbené netradiční dárky, na které bude pravděpodobně obdarovaný ještě dlouho vzpomínat. Pokud tedy aktuálně sháníte originální překvapení, můžete kupříkladu věnovat dárkové poukazy. Ty se mohou týkat různých adrenalinových zážitků, akčních kurzů, únikových her, výhledových letů nebo fyzických aktivit. Možností máte zkrátka a dobře celou řadu.

Adrenalinové zážitky

Adrenalin je hormon, který způsobuje, že tělo podává extrémní výkony. Aktivity spojené s jeho uvolňováním do krve přitom pozitivně ovlivňují lidskou psychiku. Pokud tedy ve svém okolí máte někoho, kdo miluje adrenalinové zážitky, můžete spojit příjemné s užitečným. V současné době mu lze jako dárek pořídit poukazy na dobrodružství za volantem v offroadu, vyjížďku terénem na čtyřkolce, případně můžete zvolit osvědčenou klasiku, to znamená starý dobrý bungee jumping.

Akční kurzy

Pokud chcete věnovat dárek někomu akčnímu, rozhodně se porozhlédněte mezi akčními kurzy, které mohou být rovněž nezapomenutelnými adrenalinovými zážitky. K dispozici máte dobrodružství na střelnici, a to včetně lukostřelby, dále kurzy lezení a dokonce i velmi netradiční zážitkové bagrování. To může být pochopitelně zajímavým překvapením především pro muže, ale mezi akčními kurzy lze vybrat poměrně netradiční dárky i pro ženy. Patřit sem kupříkladu mohou kurzy potápění.

Únikové hry

Pokud něco zažilo v posledních letech opravdový „boom“, jsou to právě únikové hry. Jedná se o fyzické dobrodužné hry, při kterých jsou účastníci uzavřeni v místnosti s dalšími lidmi a musí řešením hádanek a hledáním stop uniknout v předem stanoveném čase. Mnohé únikové hry jsou přitom tematické a často jsou koncipovány pro celou rodinu, takže se může jednat o perfektní netradiční dárek pro děti různého věku i pohlaví. Skvělou zábavou navíc budou i pro rodiče.

Dobrodružství ve vzduchu

Pokud nemá obdarovaný tzv. akrofobii neboli extrémní strach z výšek, může se stát netradičním překvapením výhledový let, který umožňuje prohlédnout si českou krajinu z ptačí perspektivy. Kromě toho lze věnovat i možnost být pilotem, což může být opravdu fascinující zážitek. Zvážit lze ovšem i mnohé další aktivity. Vsadit můžete na větrný tunel, tandemové seskoky či paragliding. Ačkoli takové činnosti mohou budit strach, ujišťujeme vás, že na ně obdarovaný nikdy nezapomene.

Zajímavé fyzické aktivity

Věnovat k životnímu jubileu nebo pod stromeček nějaké sportovní vybavení je poměrně běžné. Co tahle ale oslavence obdarovat zkouškou nějaké konkrétní sportovní aktivity, která bude navíc dosti netradiční? Nemusí se totiž jednat o nic „tuctového“. K dispozici máte např. výlety na sněžnicích, které jsou optimální pro zimní měsíce, ale třeba také tzv. flyboarding, což je létání nad vodou. Mezi zajímavé fyzické aktivity lze počítat také možnost absolvovat zajištěnou lezeckou trasu v jeskyni.

Další netradiční dárky

Říká se, že fantazii se meze nekladou, což je v případě člověka nepochybně pravda. Proto můžete věnovat i mnohé další netradiční dárky. Milovníci či milovnice zvířat se kupříkladu mohou adoptovat lenochoda nebo lamu. Zakoupit však lze i účast na polštářové rvačce či dortové bitvě, případně možnost řízení bojového vozidla. Pokud tedy letos chcete vsadit na opravdu netradiční dárky, určitě se nemusíte obávat, že se aktuálně jedná o nedostatkové zboží. Je tomu právě naopak…